Втори тематичен ден по БДП

Вторият от двата тематични дни за интегриране на безопасността на движението по пътищата (БДП) във всички учебни предмети беше проведен на 03.04.2026 г. Обучението бе реализирано чрез разнообразни интерактивни методи и подходи, които осигуриха висока степен на ангажираност от страна на учениците.

В рамките на учебните часове бяха използвани образователни игри, викторини, казуси, практически задачи и съвременни дигитални ресурси, насочени към затвърдяване на знанията и формиране на умения, свързани с безопасното поведение на пътя. Чрез анализ на реални житейски ситуации и работа с мултимедийни материали учениците демонстрираха умения за прилагане на усвоените знания в практически контекст.

В процеса на обучение бяха интегрирани ресурси, включително видео материали и образователни материали, предоставени от Държавната агенция по безопасност на движението по пътищата, които подпомогнаха ефективното усвояване на учебното съдържание.

Проведеният тематичен ден допринесе за повишаване на информираността на учениците относно правилата за движение по пътищата, както и за изграждане на устойчиви навици и отговорно поведение като участници в пътното движение.

Comments are closed.
Категории
Етикети
Tweets
Please fill all required widget settings!
Категории